top of page
  • Ida

Salzburg aneb Čtvrtá dlouhá cesta bydlíkem začíná


Viki 18.7. oslavila poprvé ve svém životě narozeniny doma v ČR. Nebyl to zcela záměr, jen jsme zkrátka letos odjezd na každoroční dlouhou cestu bydlíkem z pracovních důvodů posouvali a posouvali a z původně plánovaných tří měsíců "on the road" se staly měsíce dva.

A protože nebyl ani nijak moc čas plánovat, rozhodli jsme se prostě vyrazit směr Rakousko s tím, že dál se uvidí. To je přesně jeden z aspektů dovolené v bydlíku, který nám vyhovuje, cesta je cíl... Plán není nutný...

Jediný plán byl, že se v Salzburgu nejpozději ve čtvrtek 1.8. večer potkáme s Marianovým synem Benďou a jeho přítelkyní Shiqing na našem oblíbeném parkovišti Messe - Salzburg Arena.

A tak se taky stalo. A protože Shiqing nikdy předtím v Salzburgu nebyla, zopakovali jsme si, i přes nepřízeň počasí alespoň návštěvu tří obligatorních památek, které doporučuje Easy Going Itinerary (itinerář pro pohodáře) aplikace Visit a City:

  1. Na hrad Hohensalzburg jsme se protentokrát vydali pěšky a již potřetí za existenci VIM týmu si dali nahoře oběd s výhledem na město, ale zato poprvé se podívali i dovnitř nejen na výstavu strašidelných loutek, ale i do muzea;

  2. V barokní katedrále, v které byl pokřtěný Mozart, si opět Viki musela zapálit svíčku, respektive tentokrát hned dvě, protože prý nestačí za babičku Hanku, ale musí i za Lojzíka (a to se nedalo odmítnout);

  1. V zahradách Mirabell už Viki padla spící do Kibi a vzbudila se až před šestou ve stylové kavárně Café Bazar, která tak nějak připomíná vzdáleně pražskou Slavii.

Večer jsme původně měli v úmyslu se přemístit do Hallstattu, ale nakonec jsme nemohli online najít dobré místo na zaparkování a rozhodli jsme se zůstat ještě jednu noc na stejném místě s tím, že to přece stojí jen €6 na auto (k jízdence na shuttle bus za €3 na osobu nám totiž dali parkování na 24 hodin zdarma). Ráno jsme však zjistili, že tato skvělá akce platí jen ve všední dny a tak jsme nakonec zaplatili víc jak 2x tolik.

Odkaz na článek o návštěvě Salzburgu loni je zde.

 

TOP zážitky:

Ida: Café Bazar, výhledy na město z hradu, Viki jezdící na kole (prostě hrdá matka)

Marian: atmosféra Salzburgu obecně, Viki jezdící na kole (prostě hrdý otec)

Viki: zámky na mostu Makartsteg (v angličtině Love Locks Bridge), ježdění na kole po velkém a téměř prázdném parkovišti.

#architektura #dobrékafe

77 zobrazení0 komentářů
Nejnovější příspěvky
bottom of page