top of page
  • Ida

Ze Sevilly přes Malagu na pláž


Ze Sevilly, kterou jsme opustili 17.8. naše cesta pokračuje směr Malaga. Přespíme cestou na naprosto nečekaném a neuvěřitelném Stellplatzu, kde je naprosto všechno zdarma a jeho celá výstavba je financována z prostředků EU. Navíc je vedle dětské hřiště, k dispozici záchody a sprcha s teplou vodou, která je tak velká, že se do ní vejdeme všichni tři. A tak si to tady hezky užijeme včetně Viki, která si kromě sprchy dá ještě bazének (viz foto níže) a 18.8. odjíždíme směr Malaga až po obědě.

V Malaze zaparkujeme kousek od centra města a nákupního centra. Protože nám došly zásoby, volíme však přízemně návštěvu toho obchodního. A jak už to tak s námi a zejména s Viki bývá, i přes původní ambice, že se v něm zdržíme jen hodinku a pojedeme na kolech ještě do toho historického, se nám podaří navštívit Malagu až zítra. To vše proto, že v nákupním centru mají super trampolíny... No dobře, taky proto, že jsme do něj vyrazili až v šest a já pak měla hlad, takže jsme skončili uboze v Pizza Hut na pizzu a buritto, zatímco Vikču hlídal cizí pán se svojí holčičkou na trampolíně za 3€.

Druhý den dopoledne už ale sedáme na kola směr centrum. Viki dostane na cyklosedačku od Itala z vedlejšího bydlíku , který se prý živí "bublinařením", super plaměňáka:

Moc se v Malaze zdržovat nechceme, ale když už tu jsme, chceme se vyšplhat alespoň na hrad. Pod ním zrovna probíhá nějaký festival "Magica ..." pro děti a Viki jen kouká, třímetrový chodící strom, víla na chůdách, taky tady mají stan, ve kterém mají vystaveny obrázky dětí a Viki se nesmí nechat zahanbit a chce hned taky jeden namalovat...

Takže na hrad, jak je naším zvykem se těžce částečně s Viki na Marianových zádech vyšplháme akorát tak na čas oběda někdy po poledni.

Super čas šplhat nahoru, pot z nás teče proudem...

A tak zaplatíme 3€ vstup a zapadneme hned do jediné restaurace nebo spíše kavárničky uvnitř, abychom dostali do žaludku my dva aspoň pivo a Viki pomerančový chlazený džus a něco malého k zakousnutí.

Vypadá to chvíli, že Vikča usne, ale vydrží to nakonec a zvládneme si projít hradby kolem dokola...

Pak už rychle, jak bývá naším zvykem dáme na náměstí dole v Malaze Starbucks Frappucino a honem rychle pryč směrem k moři...

Zastavíme se ještě cestou na jedné pláži (viz foto výše) ve městečku Almuñécar, kterou jsme vybrali na Park4night, ale zdá se nám pro bydlíky fakt nevhodná, navíc všude plno turistů a komerce, pláž taková nějaká spíš prašná (takový ten šedý písek, co vypadá spíše jako prach). Po večeři v bydlíku tedy v neděli 19. 8. odjíždíme a zakotvíme na super místě u Hradu v Carchuně.

 

TOP zážitky:

Ida, Marian: postavičky na festivalu pro děti

Viki: trampolína v obchodním centru v Malaze

#hrady

26 zobrazení0 komentářů
Nejnovější příspěvky
bottom of page