top of page
  • Ida

Costa Nova a pruhované skákání


Na doporučení jiného blogu se rozhodneme 8.8. ve středu z Porta zamířit k pruhovaným domečkům na Costa Nova, pobřeží a městečka, které se po světě proslavilo mimo jiné stejnojmennou značkou keramického nádobí.

Cestou z Porta zastavíme kousek za ním na camper service, který zdarma poskytuje obchod Intermarché a do Costa Nova přijíždíme někdy odpoledne a hned vyrážíme na pláž.

Vikča se pořádně vyřádí v písku, pořád něco vaří, pak blbne s Marianem, který ji zatímco já vařím večeři, stylově, k jejímu neskonalému potěšení, zahrabe do písku.

Koupat se tady bohužel nedá, protože jsou dost velké vlny a plavat v nich je celkem nepředstavitelné. Viki se navíc vůbec ani do vody nechce. Má z těch vln myslím respekt.

Navíc je tady plno turistů a těžko si lze představit, že bychom tady chtěli strávit delší dobu než jeden den.

A v podvečer vyrážíme na procházku na druhou stranu městečka, kde jsou slavné pruhované domečky.

Viki se tam zvládne hned namočit ve vodotrysku stejného typu jako byl ten v Bernu. Ona totiž tady ta voda tryská ze země nečekaně z různých děr. Je naštvaná a chce se jít do bydlíku převlékat.

Nakonec ji přemluvím, aby si na sebe vzala můj hábit a musím přiznat, že jí celkem sekne. No jo, už to začíná, dcera už mi nosí oblečení a vypadá v něm lépe než já.

Hned se jí zlepší nálada a blbne a žvaní a běhá a je vůbec celá jako utržená z řetězu.

Večer přejíždíme do jedné z nejlepších prádelen, v které jsem kdy byla s názvem Sweet Wash. Vypereme dvě "menší" pračky prádla (mají skvělé pračky na 9 a 19 kg prádla) a pak i vysušíme a teprve někdy kolem půlnoci se přemisťujeme na naše noční stanoviště kousek vedle.

A jako naschvál zrovna když máme čistě povlečeno, má Vikča poprvé od června nad ránem nehodu a tak druhý den trávíme dopoledne zase v téže prádelně. Ale co už, aspoň tam mají wi-fi zdarma, takže Viki nadšeně sjíždí prasátko Peppinu a pak než dosuším, se jde s Marianem proběhnout k majáku.

Nic nás nehoní a tak po praní zajdeme ještě na promenádu vyfotit se stylově v pruhovaném s pruhovanými domky a dát si, jak říká Viki s Marianem, jejich oblíbený „prasečí oběd“ – rozumějte oběd ze stánku a la fast-food. No, fakt nic moc, ale oni jsou spokojení.

Na Viktorčino odpolední spaní se odpoledne ve čtvrtek 9.8. bydlíkem přemisťujeme do městečka Óbidos.

 

TOP zážitky:

Ida: pruhované domečky, dva majáky, konečně zas voňavé vyprané povlečení

Marian: blbnutí na pláži s Viki, pruhované domečky

Viki: hraní si na pláži v písku, blbnutí u domečků

#pláže

42 zobrazení0 komentářů
Nejnovější příspěvky
bottom of page