top of page
  • Ida

Maják Cabo Mayor a pouštění draka


Ve čtvrtek ráno se probouzíme na jednom z nejhezčích míst, kde jsme dosud zadarmo parkovali. S výhledem na maják Cabo Mayor u Santanderu.

Po snídani chvíli přemýšlíme, zda vyrazíme na průzkum městečka Santander.

Shodneme se, že nás vůbec neláká a vyrážíme někdy po desáté na louku u majáku pouštět draka, protože krásně fučí.

Pak se vydáváme po pobřeží kolem bunkru směrem k majáku do restaurace Cafe Bar El Faro.

Kolem jedné už vyhladovělá Viki si tady dává místní super omeletu s bramborem, smetanou a tuňákem. Pokud někdo víte, jak se této pochoutce ve Španělsku říká, pište do komentářů.

Po příchodu na parkoviště dáme ještě všichni rychlý mini-oběd v podobě rajčat s mozzarellou a pokračujeme dále v naší cestě.

Vikča usne na hodinu a půl v autosedačce, ale když se vzbudí kolem 16:30 a chceme dát někde pauzu, za žádnou cenu nejsme schopni najít místo, kde by se dalo s bydlíkem zaparkovat.

Nakonec po 17:00 končíme někde na parkovišti u Lidlu, kde ještě dokoupíme zásoby, zmrzlinu (je příšerné dusno a vedro) a ještě uvaříme k večeři salát se žampióny a krůtím masem.

Po sedmé pokračujeme dále až k pláži As Catedrais, kde vzhledem k tomu, že je Viki vyspaná, zvládneme ještě večerní procházku k pláži, která v tuto dobu je ovšem pod přílivem celá zatopená. Do postele dostaneme Viki snad až někdy ve 23:00.

TOP zážitky:

Ida, Marian, Viki: ranní procházka a pouštění draka s výhledy na maják a oceán

#majáky #oceán

29 zobrazení0 komentářů
Nejnovější příspěvky
bottom of page