top of page
  • Ida

Propršený den v Grindelwaldu


A v Grindelwaldu prší a prší a prší... Ráno prokrastinujeme v bydlíku, pak se přemisťujeme na chvíli do Mountain Hostelu u parkoviště na wi-fi do jejich venkovní jídelny s kuchyňkou. Viki si namaluje fixama nehtíky zatímco já píšu a pak jdeme chvíli blbnout do místních houpacích sítí, z nichž jedna jediná je naštěstí pod nepromokavou plachtou.

Odpoledne Viki spí v bydlíku dvě hodiny až do čtyř zatímco my trochu pracujeme a já konečně dopíšu článek na svůj druhý blog.

Pak, i když trochu prší, vyrážíme pěšky nahoru do města. Viki to dá sama opět jen díky tomu, že hledáme cestou slimáky a hlemýžďe, kterých je naštěstí všude plno. A taky proto, že Marian je táta-gentleman a drží ji deštník hezky nad hlavou.

V městečku je spousta lidí, takže uděláme velký nákup v Coopu a pak v šest jdeme už jen na kafe a Viki opět na slíbenou zmrzlinu. Grindelwald nás vlastně ničím nezaujme, ani nepřekvapí, klasické horské městečko se spoustou předražených obchodů a restaurací pro turisty.

Na cestu zpátky naštěstí rozumně zvolíme z Grindewaldu do Grindewald Grund, kde parkujeme, vláček (cena 8 CHF za dva dospělé). Naštěstí nejen proto, že Viki je nadšená, ale taky proto, že za chvíli začne opět lít jako k konve.

Nakonec se po večeři rozhodneme zůstat ještě do zítřka na tom stejném místě.

TOP zážitky:

Ida: procházka do městečka Grindelwald

Marian: pohodový den - procházka, jízda vlakem, relax

Viki: cesta vláčkem, dřevěná zvířátka v Grindelwaldu, houpání v houpací síti ráno u hostelu


21 zobrazení0 komentářů
Nejnovější příspěvky
bottom of page