top of page
  • Ida

Na kolech z kempu Wimmer do Achenkirch (cca 20 km)


V pondělí se nám opět nepodařilo vyrazit na výlet dřív jak po poledni. Prostě prázdniny…

Na kolech se vydáváme trasou kolem jezera, kterou již dobře známe z roku 2016.

Cestou potkáváme spoustu zábavných zastávek pro děti, zastavujee ovšem jen u hudebního koutku. Vyzkoušíme si hru na zvonečky a na píšťaly (kdo ví, jak se tomuto hudebnímu nástroji říká správně, pište do komentářů).

Také si zatroubíme do takového velkého trychtýře (má tento hudební nástroj nějaký název, nevíte?).

Na oběd zastavíme kolem druhé na naprosto idylickém místě v kempu Schwarzenau. Kemp nic extra, ale výhled z restaurace luxusní a pohoda při čekání na oběd na břehu jezera k nezaplacení.

I klasické jídlo rakouské kempové restaurace (gulášová polévka, hamburger s připálenými kurřecími kousky a sýrové spetrzle), které nebylo zcela dle našeho gusta (už se těším na jídlo do Francie), jsme si nakonec užili.

V Achenkirchu jsme dnešní absenci cvičení ještě doplnili pořádnou dávkou cukru, když jsme si ke kávě dali místní koláčky. Marian pak neodolal spánku na místní super lavičko-posteli (ty se mi fakt hodně líbí a jsou tady všude) zatímco my s Viki zdolávaly postupně všechna lákadla místního skvělého dětského hřiště. Vyšplhala se dokonce sama jen s mou malou asistencí po laně až na velkou skluzavku.

Byla tak znavená, že cestou zpět usnula v sedačce v šest večer. Ale nebojte, nespala do rána, ráda se vzbudila po příjezdu k bydlíku na večeři a lumpačila až do desíti večer.

TOP zážitky:

Ida: Viki šplhající nebojácně po laně na skluzavku (nojo, hrdá matka)

Marian: pohodová zastávka na oběd u vody v kempu Schwarzenau

Viki: rybičky v akváriu v restauraci a dětské hřištěv Achenkirch, sběr jahod cestou tam

TAGS: dětské hřiště, naučné atrakce pro děti, rakousko, na kole

#dětskéhřiště #jezera

17 zobrazení0 komentářů
Nejnovější příspěvky
bottom of page